YKS Puanımı Nasıl Hesaplarım?

Sizler için 5 adımda nasıl YKS puanı hesaplanır bunun formülünü hazırladık. İşte 5 adım:

Her adayın, testlere verdiği doğru ve yanlış cevapların sayısı saptanacak.

Doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak adayın ilgili testten almış olduğu ham puan bulunacak.

Son sınıfta okumakta olan tüm adayların ilgili testten aldıkları ham puanlar kullanılarak o testin ortalama ve standart sapması bulunacak.

Bu ortalama ve standart sapma kullanılarak tüm adaylar için ortalaması 50, standart sapması 10 olan standart puanlar hesaplanacak.

Sınavdan sonra yapılan analizlerde bir testte hatalı soru bulunduğu takdirde ilgili testte en az bir cevabı bulunan tüm adayların bu soruyu doğru cevapladığı kabul edilecek ve adayların puanları diğer sorulara verdikleri cevaplarla birlikte hesaplanacak.

YKS puanı hesaplama 2018 uygulaması ile tüm bu basamaklara ihtiyaç duymadan isteğiniz puan türünde hesaplama yapabilirsiniz. Üstelik bu uygulama için hiç bir ücret ödemeniz de gerekmiyor. Güvenilir bir kadro tarafından tüm değişkenler göz önünde tutularak hazırlanan bu uygulama sayesinde gerçeğe en yakın şekilde puanınızı hesaplayabileceksiniz. Tek yapmanız gereken https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cedamedya.ykspuanim bu linke tıklamak ve uygulamayı telefonunuza indirmek olacak. Sonra kolayca puanınızı hesaplayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>