Yönetmen Kimdir?

Uzay Yolcuları filminin yönetmen koltuğunda Morten Tyldum oturuyor. Morten Tyldum daha önce yönetmenliğini yaptığı Enigma, Kafa Avcıları ve Fallen Angels filmleri ile adını duyurmayı başarmıştı.

Oyuncu Kadrosu

Chris Pratt,  Jennifer Lawrence,  Michael Sheen, Laurence Fishburne,  Aurora Perrineau

Filmin Konusu

Avalon adlı uzay gemisi, Homestead II adında çok uzak bir koloniye 5000’den fazla kişiyi götürmek üzere, 120 yıl sürecek bir yolculuk planı yapılmaktadır. Bu yolculuğa çıkacak kişilerin, bu yolculuk sonunda sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam edebilmek için özel bir tasarım ürünü olarak üretilmiş olan “uyku kapsüllerinde” uyutulmaktadırlar. Ancak yaşanan teknik bir sorun nedeniyle tamirci Jim Preston (Chris Pratt), normalden planlanandan çok daha öncesinde uyanır. Yalnız bir şekilde gemide gezmeye devam ederken bir gün canına tak eder. Daha önce uyku kapsülü içinde gördüğü ve uyandırmaya bir türlü cesaret edemediği yazar Aurora Dunn’ı (Jennifer Lawrence) da uyandırarak yolculuğa onunla birlikte devam etmek ister. Gemide bir başlarına kalan ikilinin önünde, hala 90 yıllık bir yol bulunmaktadır. İkili bir süre sonra aşık olurlar ve aralarında yakınlaşma yaşanır. İyi seyirler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>